We Curate, You Plate.

Your cart

Your cart is empty

Local Provisions

A selection of locally sourced staples and prepped produce to make weeknight eating a breeze. Complement your meal bundles, mix and match to make your own meal, or re-stock your pantry with thoughtfully sourced meal ingredients.
Fresh cilantro on a tile background

Organic Cilantro

$1.95

Unit price
per 

Cooked Brown Rice

Cooked Brown Rice

$5.95

Unit price
per 

Shredded Pecorino Romano in reusable container on tile background

Shredded Pecorino Romano

$8.95

Unit price
per 

Wild Albacore Tuna Loin in packaging on tile background

Wild Albacore Tuna Loin

$12.95

Unit price
per 

Torn Lacinato Leaves on a tile background with a lemon garnish

Torn Organic Lacinato Leaves

$5.95

Unit price
per 

Boomz Sambal

Boomz Sambal

$12.90

Unit price
per 

Squash Broth
Sold out

Squash Broth

$16.95

Unit price
per 

Organic Delicata Squash

Organic Delicata Squash

$5.95

Unit price
per 

Sourdough Croutons

Sourdough Croutons

$1.95

Unit price
per 

dill on a tile background with a cutting board and a lemon

Organic Dill

$2.95

Unit price
per 

pasture raised chicken leg quarters on a plate
packaged pasture raised chicken on a plate

Pasture Raised Chicken Leg Quarters

$14.95

Unit price
per 

springs of rosemary on a white tile background

Organic Rosemary

$0.95

Unit price
per 

par-roasted oyster mushrooms in a reusable container

Par-Roasted Oyster Mushrooms

$6.95

Unit price
per 

garlic cloves on a cutting board with lemon garnish

Organic Garlic Cloves

$0.95

Unit price
per 

organic ramen noodles in packaging

Organic Whole Grain Ramen

$6.95

Unit price
per 

Shredded Organic Cabbage Mix

Shredded Organic Cabbage Mix

$3.95

Unit price
per 

Cooked emmer farro in a reusable container with a spoon

Cooked Emmer Farro

$6.95

Unit price
per 

Castelvetrano Olive Chimichurri in a reusable container with a cutting board

Castelvetrano Olive Chimichurri

$5.95

Unit price
per 

Organic Kabocha Squash

Organic Kabocha Squash

$6.95

Unit price
per 

julienned nantes carrot in plastic container

Julienned Organic Nantes Carrot

$5.95

Unit price
per 

Sibeiho omg! Sambal artisan spice paste
OMG! Sambal with a spoon scooping paste

OMG! Sambal

$12.90

Unit price
per 

Carmelized yellow onions in a container

Caramelized Yellow Onions

$4.95

Unit price
per 

Lime cut in half on tile background

Organic Lime

$0.95

Unit price
per 

Organic Watermelon Radishes

Organic Watermelon Radishes

$3.95

Unit price
per 

Smoky Coffee Chile Oil in a glass reusable jar

Smoky Coffee Chile Oil

$10.95

Unit price
per