We Curate, You Plate.

Your cart

Your cart is empty

Local Provisions

A selection of locally sourced staples and prepped produce to make weeknight eating a breeze. Complement your meal bundles, mix and match to make your own meal, or re-stock your pantry with thoughtfully sourced meal ingredients.
weekly rotating sourdough loaf on white background
fresh loaf of sourdough bread

Weekly Sourdough

$9.95

Unit price
per 

Miso Shiitake Sesame Dressing in a glass bowl

Miso Shiitake Sesame Dressing

$5.95

Unit price
per 

Cooked italian sausage in packaging on a tile packaground
sausage on pan and a plate of salmon with two salmon fillets topped with cut lemon

Italian Pork Sausage

$9.95

Unit price
per 

dijon vinaigrette in a glass bowl with a spoon

Dijon Vinaigrette

$5.95

Unit price
per 

pasture raised eggs in yellow egg container with a green egg container behind it
a green and yellow container with eggs on a contertop

Pasture-raised Chicken Eggs

$5.95

Unit price
per 

potatoes in container with cutting board and lemon garnish

Cooked Organic Baby Potatoes

$5.95

Unit price
per 

preserved lemon tahini dressing in a glass bowl with a spoon dipped in

Preserved Lemon Tahini Dressing

$5.95

Unit price
per 

Kachang Snack Mix

Kachang Snack Mix

$12.90

Unit price
per 

pickled cabbage in a glass bowl next to a jar of pickleez cabbage
Sold out

Pickleez with a Little Bit of Sass

$13.95

Unit price
per 

pitted castelvetrano olives in a reusable container

Pitted Castelvetrano Olives

$5.95

Unit price
per 

shredded parmesan in reusable container on a tile background

Shredded Parmesan

$7.95

Unit price
per 

Crumbled feta cheese in a reusable container

Crumbled Feta Cheese

$6.95

Unit price
per 

Yakisoba Stir Fry Noodles in container

Whole Grain Yakisoba

$11.95

Unit price
per 

grassfed ground beef patty on a plate wit herb garnish

Grassfed Ground Beef

$11.95

Unit price
per 

pickled purple onions in a clear plastic container

Pickled Purple Onions

$3.95

Unit price
per 

Barnacle food alaskan furikake kelp seasoning

Furikake Kelp Seasoning

$8.95

Unit price
per 

Two fillets of Salmon on a plate topped with lemon
Two fillets of Salmon on a pan topped with lemon

Wild Alaskan Sockeye Filet

$8.95

Unit price
per 

par roasted shiitake mushrooms in a reusable container

Par-Roasted Organic Shiitakes

$9.95

Unit price
per 

Lemon and lemon cut in half on tile background

Organic Lemon

$0.95

Unit price
per 

Bowl filled with creamy dressing

Creamy Dressing

$5.95

Unit price
per 

AF Chili Chunka Sambal

AF Chili Chunka Sambal

$12.90

Unit price
per 

Tumeric and Ginger Mineral Broth in a glass jar
Chef Rons super mineral brother in glass jar floating with celery carrots and onions floating around

Super Mineral Broth - Turmeric & Ginger

$9.95

Unit price
per 

Barnacle Foods Bullwhip Kelp Hot Sauce

Bullwhip Kelp Hot Sauce

$6.95

Unit price
per 

seven scallions in a bundle oh a tile background
a bundle of scallions on a tile background with a lemon garnish

Organic Scallions

$2.95

Unit price
per 

Boomz Sambal

Boomz Sambal

$12.90

Unit price
per